Polatlı ilçesinde, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarından etkilenen Filistinlilere yardım etmek amacıyla hayır çarşısı kuruldu. Cumhuriyet Meydanı’nda açılan kermes, Gazze’ye destek olmak isteyen vatandaşlar için bir araya geldi. Kermesin gelirleri, Gazze’ye yardım olarak gönderilecek.
Kermesin açılışı, Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde yapıldı, ve burada saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi. Polatlı Müftüsü Hayri Cihangeri, toplanan yardımların Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla düzenlenen bu etkinliğin Filistinlilere bir nefes olmayı hedeflediğini belirtti. Geçen cuma günü ilçedeki camilerden toplamda 338 bin lira yardım toplandığını kaydeden Cihangeri, Polatlı halkına bu katkıları için teşekkür etti.
Cihangeri, Filistin’deki zulme maruz kalan insanların acılarını hafifletmek için ilçede toplumsal dayanışma içinde olduklarını ve İsrail’in uyguladığı zulmü şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, “Gazze bizim geçmişimizdir, geçmişimize zulüm edilmesini kabul edemeyiz.” dedi.
Polatlı’da düzenlenen bu hayır çarşısı, Gazze’deki insani krizin hafifletilmesine ve yardım elinin uzatılmasına katkı sağlayan bir örnek olarak dikkat çekiyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları dünya genelinde büyük tepki çekerken, toplumlar ve yardım kuruluşları Gazze’deki insanlara destek olmak için çeşitli yardım kampanyaları düzenlemeye devam ediyorlar.
EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024EKONOMİ
24 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.